TANIDIK BU MASAL

TANIDIK BU MASAL

TANIDIK BU MASAL

Yine bi sonbahar, Aralık kapıya dayanmış, Biraz yorgun, biraz da yine doyamadan geçen bir yılı uğurlamak vakti geldi…

Aslında tanıdık bu masal. Her yılın başında, kendine verilen sözlerin, bu yıl tamamlanır vaatli kurulan hayallerin tam sırası ☺ Yeni görülecek yerler, “to do list” ler, özlenen dostlar, yarıda kalan projeler, hepsi için bolca vakit var. Ne de olsa sayacı sıfırlamaya az kaldı. Yeter ki zor geçen bu yılın izlerini çabuk onaralım.

Yaşam standardı fark etmeden geride bıraktığımız yıl hepimiz için iyi-kötü dengeleri bozan bir dönem oldu. Bilişimin ve yüksek tansiyonlu ekonominin süratine yetişmeye çalışmakta zorlandık. Acısı ile tatlısıyla yine birçok öğreti ile finale geldik.

Gelecek yıldan beklentilerini, çok uçuk tutanlardan değilim. Yine de daha rafine bir yaşamı, daha samimi yüreklere daha çok denk gelmeyi en üste yazıyorum…:)

-Şu gelecek 365 gün, daha hızına yetişilir olsun. -Bir o yana, bir bu yana savrulmadan, kışı kış, yazı yaz gibi tadını çıkararak geçireceğimiz keyifli günleri getirsin. -Artık ayrı kalamayacağımıza emin olduğum, sosyal medya bulutumuzdan arada bir de olsa başımızı kaldıracak yeni vakitlerimiz olsun. -Daha çok hatırlayıp, daha çok hatırlanıp, daha çok sevelim.. Bu arada, iyi ki çok dileğim yokmuş, neredeyse kağıdı yarıladım bile..:)

Her ne kadar rakamlara dökülmeden fark edemesek de ,online dünyanın önlenemez hızı ve gücü, bizleri de hızlı tüketmeye, daha hızlı düşünmeye ve zaman algımızı değiştirmeye itti.

1 dakikada; yaklaşık 41bin fotoğraf instagrama yükleniyor, 3.5 milyon post facebook da görünüyor, 350 bin tweet atılıyor. Üstelik tüm bu hareket sadece ifade yöntemimiz olarak değil, algı yönetimi içinde en kuvvetli silah olarak kullanılıyor. Eleman mülakatlarından tutun da, yeni tanışan insanların ön izlenimleri için bile ilk referans yine sosyal medya kanallarına oluyor. Bu hız bazen, ne yazık ki insani değerlerin önüne geçebiliyor. Teknolojiyi sadece araç olarak kullanabilmenin ötesine çıkıyor.

İbn-i Sina nın çok güzel bir sözü var ; “hayatın genişliği, uzunluğundan daha önemli” diye… Bilinmek, takdir edilmek, iyi konumlandırılmak şüphesiz hepimiz için önemli. Yeter ki aslolan değerlerin, gerçek anlamların bizi terk etmesine izin vermeyelim…
Herkese her anının kıymetini daha çok bileceğimiz, aydınlık, muhteşem yeni bir yıl diliyorum…

SEDA BAYBURTLU
Signature Brand
Marka & Stratejik Pazarlama Danışmanlığı
www.signaturebrand.com.tr
www.instagram.com/sedabayburtlu

 

Add a comment

*Please complete all fields correctly

Related Blogs

Posted by SB | 28 Kasım 2018
CAN ALMAZ AMA İTİBAR ALIR…
CAN ALMAZ AMA İTİBAR ALIR... Şimdilerde ruhumuzu saran sonbaharın getirilerinden biri sayılabilir mi..? An gelir, şöyle havalı bir siyah gözlükle, koyu renkli kıyafetlere bürünüp, aslında nereye gittiği de çok önemli...
golfmag köşe yazısı,seda bayburtlu
Posted by SB | 6 Kasım 2018
DETOX ZAMANI GELMİŞSE DEMEK…
Sonbaharın gelişine işaret çok aslında… Uykudan haz etmeyenlerin bile, gün içinde ara ara uyku bastıran gözlerini dinlendirme çabası, yorgun uyanılan sabahlar, hisli hisli çalıyor gibi gelen şarkılar… Evet işte bunların...
Posted by SB | 6 Eylül 2018
Bİ BAKIP ÇIKICAM
Hayatla çok derdim yok, aslında keyfim de genelde yerindedir... Ama yalan yok... Bazen, yerime yedek bir oyuncu koymayı dilediğim anlar olmuyor değil.. Şu hayatta, başlangıçta seçme şansımız çok yok malum...